TOP 5 safari

K Africe neodmyslitelně patří safari, kde zažijete pravou africkou divočinu na vlastní kůži. Safari je park, kde mohou volně žít divoká zvířata, jedná se tedy spíše přírodní rezervaci, v které se můžete pohybovat v bezpečí vozu. Mezi zvířata, která zde můžete pozorovat, patří lvi, žirafy, sloni, nosorožci, zebry, ale i další divokou zvěř. Tento článek vám pomůže vybrat to nejlepší safari v Keni. Řazení vychází z celosvětového hodnocení lokalit dle cestovatelského portálu TripAdvisor.

Samburu safari

Vstup do safari parku Samburu

Národní rezervace Samburu se nachází v keňském vnitrozemí. V safari parku protéká řeka Ewaso Ng’iro, díky které se v oblasti hojně vyskytuje flóra i fauna, která je hlavním cílem návštěvy safari. Samburu je oblíbeným místem nejen pro turisty, ale také pro spisovatele, jimž je oblast inspirací. Například kniha Příběh lvice Elsy byla inspirována tímto safari parkem. Zvířata, které zde můžete pozorovat jsou například lvi, leopardi, gepardi, zebry, žirafy, slony či nosorožce.

Buffalo Springs safari

Zebra Grévyho v Buffalo Springs safari

Další z afrických národních safari parků je Buffalo Springs, které se taktéž nachází ve vnitrozemské oblasti. Podnebí v této oblasti je velmi horké a suché, proto zvířata často hledají stín palmových lesů v blízkosti řek. Mezi specifickou zvěř, kterou zde můžete pozorovat, patří například Zebra Grévyho. Ze zajímavé flóry zde naleznete například Salvadoru perskou, kterou místní kmeny používají k čištění zubů.

Shaba safari

Safari park Shaba

Další z vnitrozemských chráněných oblastí, kam se v Keni můžete dostat na safari. V oblasti se například natáčela reality show Kdo přežije z Afrického kontinentu. Oblast je však natolik turisticky oblíbenou, že se pomalu podepisuje vysoká návštěvnost na přírodě a zástupy turistů park ničí. Při pozorování fauny můžete pozorovat stáda divoké zvěře, které je typická pro tuto oblast. Navíc zde často potkáte stáda divokých impal.

Safari Masai Mara

Velké stěhování pakoňů
V povodí řeky Mara se rozkládá jedna z dalších chráněných lokalit v Keni. Podle řeky, která touto oblastí protéká, dostal park také své jméno, Masai Mara. Park se nachází v jihozápadní oblasti Keni a rozkládá se blízko u hranice s Tanzanií. Každoročně v září a v říjnu probíhá mezi parky Masai Mara a Serengeti v Tanzanii stěhování sudokopytníků, díky čemu je oblast také proslavená. Nejrozsáhlejšími zástupy zvěře jsou zebry a pakoni. Zvířata se stěhují z důvodu hledání vhodné pastvy pro jejich obživu.

Safari Kenya Watamu

Watamu, menší město na východním pobřeží Indického oceánu, není sice oblastí, kde se přímo setkáte se safari parky. Je to však oblast, která je známá turistickými zájezdy na safari právě z tohoto města. Vydáte-li se na dovolenou do Watamu, určitě stojí za to vydat se s místními prodejci na africké safari.

Zanechat komentář