Nairobi

Město, které je výše položené než naše Sněžka

Nairobi je hlavní město východoafrického státu Keni, který se rozkládá na východním pobřeží Afrického kontinentu. Město Nairobi leží v nadmořské výšce 1661 metrů, což ho staví o 59 metrů výše než dominantu našich Krkonoš, Sněžky. V celé východní Africe se jedná o nejhustěji osídlené město. S hustotou osídlení přes 4 000 lidí na km² tu potkáte více než 3 miliony obyvatel tohoto hlavního města.

Nairobi, hlavní město Keni

Město Nairobi bylo založeno roku 1899, kdy vzniklo pouze jako pouze železniční stanice keňsko-ugandské železnice, která křižuje Africký kontinent. Původní osada města se za pouhé dva roky rozrostla na 8 000 obyvatel. O další dva roky později, roku 1903, žilo ve městě již 350 000 lidí. Na začátku město Nairobi velmi kvetlo. Nyní se zde však nachází největší slum v Africe, kde žije velké procento Nairobských obyvatel.

Velkým problémem se stává doprava po Nairobi. Hromadná doprava je drahá a proto chudé obyvatelstvo využívá levnější způsoby dopravy. Tyto levnější dopravní prostředky jsou však ve velmi špatném stavu a z tohoto důvodu se v dopravní špičce stává město téměř neprůjezdným.

Pokud se však vydáte na dovolenou do Keni, zvažte návštěvu tohoto vysoce položeného města, kde na Vás dýchne africká kultura z každého koutku.

Do Nairobi se můžete dostat letecky například z Vídně. Pokud však máte rádi adrenalin, určitě raději zvolíte cestování a dopravu místními autobusy.

Vrátit se zpět do kategorie Co vidět v Keni

Zanechat komentář