Keňa – jazyk

Pro návštěvu Keni budete potřebovat alespoň jeden z místních jazyků – angličtina, svahilština. Většina obyvatel jsou bantuského, nilotského nebo kušitského původu. Jejich rozdělení bylo dáno dávnou historií, kdy se kmeny spojovaly nebo naopak bojovaly o území a práva. V dnešní Keni je na 70 etnických skupin, z nichž nejvýznamnější jsou Kikujové a Luové. Z národnostního složení zaujímají největší procento (11,3) příslušníci národnosti Kamba, na druhém místě je Kalendžin (10,8)

Místní domorodý jazyk (svahilština) používali Svahilci žijící v pobřežní oblasti. Odtud se také rozšířil dále. Protože je Afrika považována za kolébku lidstva, řadí se svahilština mezi nejstarší jazyky na světě. Svahilština se používala až do doby, než se Keni zmocnil jiný pán. Silnější a mocnější, než jakého Keňané kdy poznali, mluvící zcela jiným jazykem – jazykem angličtina. Podmanil si je a výrazně tak pozměnil zdejší kulturu a zvyklosti.

Angličtinu do Keni přinesli Britové, kteří z ní v roce 1920 vytvořili vlastní kolonii. Změna společnosti vedla ke stavbě větších měst, kam se uchylovaly vyšší vrstvy společnosti, které se právě přeorientovaly na nový jazyk. Starý a dnes již méně používaný domorodý jazyk tu však stále žije.

Chtěli byste se na dovolené v Keni domluvit? Zdokonalte se v angličtině!
Kurzy angličtiny – Elvis.cz
Kurzy angličtiny – Ceet.cz
Kurzy angličtiny – Londoninstitute.cz

Chtěli byste se o angličtině dozvědět více?
Profil angličtina – profesionalni-preklady.cz

Potřebujete překlad do angličtiny?
Překlady angličtina – Ceet.cz

One Response to “Keňa – jazyk”

  1. bez hotelu to stojí kolik na je dnu osobu?

Zanechat komentář